Gęsina na św. Marcina

30.10.2019

Najlepsza gęsina na św. Marcina - czyli na 11 listopada! Dlaczego? Cykl hodowlany gęsi rozpoczyna się wiosną, a kończy się właśnie jesienią. Dawniej cała Polska zajadała się mięsem z gęsi. W XVII wieku w kuchni staropolskiej gęś była obowiązkową pozycją w menu. Krucha, soczysta, tłusta, w sam raz na jesienne, zimne wieczory. Jak ją podać? Najlepiej smakuje pieczona z rożnymi dodatkami, ale też wyborny jest pasztet z gęsi, wędzona gęś, czy smalec z gęsi.

Gęsina to mięso o świetnych walorach smakowych. Charakteryzuje je ciemny kolor, charakterystyczny smak i aromatyczny zapach tuż po przyrządzeniu Ostatnimi czasy to mięso staje się bardziej polularne i wracamy często w listopadzie do dań z gęsiny. Szef kuchni Hotelu Perła Południa, naszego hotelu w górach postanowił również przygotować pyszne dania specjalnie dla Państwa. Podkreśla walory smakowe gęsi oraz starannie dobiera dodatki, by zachwycić Państwa smakiem.

Polska jest jednym z kluczowych producentów tego mięsa. Gęsina jest kaloryczna ale posiada korzystny skład tłuszczów (kwasów omega 3 do omega 6). Jest źródłem pełnowartościowego białka i dostarcza wielu aminokwasów. Warto ją spożywac nie tylko w listopadzie. 

Zapraszamy Pąństwa do naszej Resturacji Pod Jesionową Polaną na pyszne dania z gęsi.