Pierwsza przygoda z tenisem ziemnym

04.03.2018

Rozpoczynając przygodę z grą w tenisa, musisz wziąć pod uwagę wiele czynników. Przede wszystkim należy przygotować się mentalnie. Tenis to gra, której towarzyszy rywalizacja i pełne skupienie. Zanim rozpoczniesz naukę, warto zadbać również o pozytywne nastawienie. Pierwsze treningi traktuj jak świetną zabawę i nowy sposób na aktywne wykorzystanie wolnego czasu. Ciesz się sukcesami, a porażki niech motywują do dalszej pracy.

Zadbaj o dobry sprzęt
Wybierając sprzęt do tenisa ziemnego, możemy szybko zorientować się, że potrzebujemy nie tylko rakiety. Oczywiście na początek nie musimy kupować wszystkich akcesoriów - wystarczy wybrać najpotrzebniejsze, które zapewnią nam bezpieczeństwo podczas pierwszych treningów. Tenis ziemny jest sportem mocno obciążającym kolana i staw skokowy, dlatego ważne jest, aby przed rozpoczęciem nauki zaopatrzyć się w odpowiednie obuwie. Pozostałe akcesoria typu ręczniki, czapki, specjalistyczna odzież czy też piłki nie są niezbędne, kiedy jeszcze zastanawiamy się, czy będzie to sport odpowiedni dla nas.

Przygotowanie siłowe w tenisie
Specjaliści zachęcają, aby przed rozpoczęciem nauki gry w tenisa zadbać o przygotowanie siłowe. Wiele osób zapomina o tym, że aby zawodnik przetrwał trening lub pojedynek, musi wykazać się bardzo dobrą kondycją fizyczną. Odpowiednie przygotowanie ułatwia również naukę nowych umiejętności. Badania dowodzą, że nawet rozpoczynając naukę gry w tenisa, kiedy wybieramy rakietę o dość niskiej wadze maksymalnie do 350 g, to i tak całkowity wysiłek, z jakim musi zmierzyć się organizm, jest naprawdę bardzo wysoki.

Przygotowanie siłowe powinno zostać podzielone na górne części ciała, korpus oraz dolne partie. Prawidłowo wykonany trening jest gwarancją odpowiedniego przygotowania. Duży nacisk kładziony jest na górne części ciała ze względu na obciążenie, do którego dochodzi z każdą uderzona piłką. Trening przygotowawczy nastawiony jest więc na wzmocnienie górnych partii ciała, a tym samym zwiększenie wytrzymałości mięśniowej. Nie należy również zapominać o ćwiczeniu partii brzucha i grzbietu, które decydują o sile uderzeń. Odpowiednie przygotowanie dolnych części ciała może skutecznie ochronić przed powstaniem kontuzji stawów, których najczęstszą przyczyną jest brak odpowiedniego wzmocnienia mięśni.

Postaw na aktywny wypoczynek i wakacje z tenisem
Dobrym sposobem na rozpoczęcie przygody z tenisem jest wybranie się na wakacje oferujące ten rodzaj aktywności. Nie inwestując znacznej sumy pieniędzy, możemy sprawdzić, czy jest to sport, którego chcemy się nauczyć. W takim wypadku tenis i wygodny hotel to jedność, która zapewnia komfort wypoczynku w aktywnym wydaniu.

W ostatnim czasie bardzo popularne staje się wybieranie ośrodków, które poza nowocześnie urządzonymi pokojami oferują możliwość skorzystania z dodatkowych atrakcji. Tenisowe wakacje to aktualnie najmodniejsza alternatywa dla klasycznego spa i relaksu w wersji all inclusive. Zarówno dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tenisem, jak i dla tych, którzy już czynnie uprawiają ten sport, Perła Południa przygotowała korty do treningu, z których warto korzystać zawsze wtedy, kiedy mamy ochotę na rozegranie kilku setów.