Perła Południa – idealna baza wypadowa na narty!

03.12.2018

Hotel Perła Południa to wyjątkowe miejsce, które z pewnością docenią wszyscy narciarze i miłośnicy zimowej aktywności fizycznej. Dlaczego? Otóż położenie hotelu gwarantuje wygodne i szybkie dotarcie do przynajmniej kilku wyciągów. A sam Beskid Sądecki to obietnica znakomitych warunków i pogody idealnej do szusowania.

Polskie góry - gdzie warto wybrać się na narty?

Dokąd na narty w Polsce? Odpowiedź jest prosta - w Beskid Sądecki. Klimat Beskidu Sądeckiego ma charakter typowo górski. Najcieplejszymi miesiącami są lipiec i sierpień, z kolei najzimniejszymi styczeń oraz luty. Zimą temperatura powietrza utrzymuje się na średnim poziomie około -5 stopni Celsjusza.

Najwięcej opadów przypada tutaj na wiosnę. Pierwszy śnieg można jednak spotkać już w listopadzie, a korzystać z białej pokrywy możemy z powodzeniem czasem aż do kwietnia. Śnieg w Beskidzie Sądeckim utrzymuje się średnio przez ok. 120 – 150 dni w roku. Biorąc jednak pod uwagę fakt, iż pokrywa śnieżna jest w przypadku większości stoków wspomagana przez nowoczesne i wyjątkowo wydajne systemy dośnieżania, narciarze mogą tutaj korzystać z trwającego co najmniej cztery, a czasem nawet pięć miesięcy, sezonu narciarskiego.

Wyciągi dla narciarzy w Beskidzie Sądeckim znajdują się w miejscowościach: Piwniczna, Wierchomla Mała, Muszyna, Krynica-Zdrój, Tylicz, Żegiestów, Kamianna oraz Rytro. Wybór zatem jest tutaj całkiem spory. Do każdej z wymienionych miejscowości szybko i bez kłopotu dotrzesz, wyruszając z bazy, jaką jest hotel Perła Południa. Na szczególna uwagę zasługuje tutaj jednak samo Rytro.

Wyciągi narciarskie w Rytrze - o krok od hotelu
Wybierając się na narty, zwłaszcza z dziećmi, najczęściej poszukujemy rozwiązań, które zapewnia nam szybkie i sprawne dotarcie na stok. Dlatego też Hotel Perła Południa to tak dobre rozwiązanie. Bezpośredni sąsiedztwo nowoczesnej stacji narciarskiej zagwarantuje Ci, że szybko i wygodnie dotrzesz na stok i równie szybko oraz wygodnie wrócisz do hotelu. Tutejszy RyterSki Raj to 5 tras o zróżnicowanym stopniu trudności. Jedna z tras jest Rogasiowa łączka, gdzie wielu narciarzy stawia swoje pierwsze kroki. To idealne rozwiązanie, jeśli poszukujesz miejsca odpowiedniego do nauki jazdy na nartach lub snowboardzie (wzdłuż trasy działa wyciąg dywanowy). Do dyspozycji gości działa  tutaj także szkółka narciarska.

Rezerwując hotel blisko wyciągu, możesz swobodnie oddawać się śnieżnemu szaleństwu. W ten sposób ograniczasz także do minimum czas potrzebny na dotarcie do trasy narciarskiej. Takie rozwiązanie nie skazuje Cię jednak na korzystanie tylko z jednej stacji narciarskiej. Jak już wcześnie wspomnieliśmy hotel Perła Południa to znakomita baza wypadowa na narty także w okolicznych miejscowościach.

Hotel przy stoku to rozwiązanie, które daje Ci jeszcze więcej możliwości
Hotel Perła Południa znajdujący się przy wyciągu narciarskim, to rozwiązanie interesujące, praktyczne i zdecydowanie komfortowe. Jednak jest to także propozycja, która dostarczy Ci także wielu innych możliwości. Możesz stąd dotrzeć szybko i wygodnie na inne, równie dobrze przygotowane stoki. W Beskidzie Sądeckim zlokalizowanych jest bowiem kilkanaście stacji narciarskich! W tym stacje z pierwszej dziesiątki największych ośrodków narciarskich w Polsce tj. Jaworzyna Krynicka i Dwie Doliny (kompleks rozciągający się pomiędzy Muszyną a Wierchomlą).

Krynickie Słotwiny to idealne miejsce dla młodych narciarzy i wyjątkowo przez nich lubiane. Rodziny z dziećmi wybierają z kolei cichy, bardziej ustronny, lecz znakomicie przygotowany w zakresie infrastruktury Tylicz. Początkującym narciarzom poleca się najczęściej Ośrodek Narciarski Henryk w Krynicy. Na naszą uwagę zasługują oczywiście także stacje narciarskie w Cieniawie i Kokuszycach.

Jeśli dysponujesz odrobinę większą ilością czasu, możesz także wybrać się na narty do słowackiej stolicy tej dyscypliny, czyli Popradu. Z Hotelu Perła Południa w Rytrze dotrzesz tam samochodem w około 1 godzinę 20 minut (ok. 74 km).