O tym musisz pamiętać organizując konferencję

04.03.2018

Obecnie często organizowane są konferencje, które pozwalają na spotkanie się specjalistów lub przedstawicieli jakichś konkretnych instytucji albo organizacji. Dochodzi wtedy do omówienia pewnych problemów, porównania swoich obserwacji lub po prostu do wymiany poglądów na jakiś temat.

Konferencja wymaga odpowiedniego przygotowania, dlatego warto przeczytać parę porad, które przydadzą się podczas planowania takiego przedsięwzięcia.

Hotel konferencyjny, czyli najważniejsze jest miejsce
Bez wątpienia organizując konferencję, trzeba najpierw skupić się na wyborze odpowiedniego miejsca. Najlepiej, jeżeli będzie to hotel, który jest przystosowany do takich spotkań. Dzięki temu będzie wiadome, że sale konferencyjne są dobrze przygotowane i posiadają wszystkie potrzebne sprzęty. Należy przede wszystkim zwrócić uwagę na nagłośnienie, obecność rzutnika, projektora oraz ekran, na którym zostanie zaprezentowana zebranemu gronu na przykład prezentacja multimedialna. Niewątpliwie dodatkowym atutem będą również wygodne krzesła. Inne sprzęty, które przydadzą się w trakcie konferencji to:

  • Laptop,
  • Mikrofon - najlepiej, jeżeli będzie bezprzewodowy,
  • Internet przewodowy lub bezprzewodowy,
  • Specjalnie zbudowana scena, na której znajduje się mównica.

Katering dla zaproszonych gości
W tym aspekcie znów trzeba zwrócić uwagę na miejsce, w którym odbędzie się konferencja. Dobrze, jeżeli wybrane centrum konferencyjne zajmie się także przygotowaniem i obsługą posiłków dla zaproszonego grona. Dzięki temu organizator nie będzie zmuszony zatrudniać firmę z zewnątrz, co stanowiłoby dodatkowy kłopot. Należy również przygotować menu lub skorzystać z porad hotelu. Wtedy trzeba wziąć pod uwagę czas trwania konferencji. Jeżeli spotkanie potrwa około dwóch do trzech godzin, to wystarczająca będzie krótka przerwa na przekąskę, na przykład w postaci kanapek. Natomiast jeśli przeznaczony jest cały dzień, to trzeba zebranemu gronu zapewnić również ciepłe posiłki.

Dodatkowe atrakcje, które umilą czas wolny
Jeżeli na konferencję zaproszone są osoby z całej Polski lub nawet zagraniczni specjaliści, to należałoby pamiętać również o dodatkowych atrakcjach, które uprzyjemnią czas wolny. Warto zwrócić uwagę na obecność kortu tenisowego, boisk do gier zespołowych, basenu, siłowni oraz centrum spa i fitness w wybranym centrum konferencyjnym. Niewątpliwym atutem będą także walory przyrodnicze odwiedzanego rejonu. Dzięki temu bez względu na pogodę zaproszone osoby będą mogły znaleźć sposób na przyjemne spędzenie czasu wolnego.