Gdzie się wybrać w długi weekend czerwcowy? Boże Ciało?

04.03.2018

Wielu osobom sprawia trudność ustalenie, kiedy właściwie wypada długi weekend czerwcowy. Warto to jednak sprawdzić, bo w tym roku Boże Ciało jest wyjątkowo wcześnie, bo już 31 maja! Oznacza to, że na zaplanowanie wakacyjnego wyjazdu wcale nie zostało zbyt wiele czasu, zwłaszcza jeśli myślimy o wypoczynku w jednym z popularnych kurortów.

Długi weekend w górach
Długi weekend czerwcowy to aż cztery dni wolnego, co oznacza, że można zaplanować naprawdę ciekawy wyjazd. Z drugiej jednak strony powinniśmy pamiętać o tym, że prawdopodobnie nie tylko my postanowimy oderwać się od codziennych obowiązków i nacieszyć wolnymi dniami, co oznacza, że w standardowych miejscowościach wypoczynkowych, takich jak Zakopane czy Krynica, może być dosyć tłoczno – a jak powszechnie wiadomo, tłumy turystów nie sprzyjają relaksowi i wyciszeniu. Dlatego tym, którzy jeszcze nie zdecydowali się na to, gdzie spędzić te kilka dni, serdecznie polecamy Beskid Sądecki.

Boże Ciało w Beskidzie Sądeckim
Beskid Sądecki to jedno z pasm Karpat Zachodnich, którego uroda zachwyca nawet zagorzałych miłośników nieco wyższych gór. Pasma Beskidu obfitują w piękne trasy turystyczne, a doskonale oznaczone szlaki zachęcają do górskich wędrówek. Dodatkowo Beskid Sądecki znajduje się na granicy ze Słowacją, co oznacza, że zawsze można udać się z wycieczką do naszych południowych sąsiadów i zaopatrzyć się w takie przysmaki, jak sławna czekolada Studencka czy nalewka Becherowka. Warto również wspomnieć, że przełom czerwca i maja to jeden z najlepszych terminów na wizytę w Beskidach. Pogoda jest o wiele mniej kapryśna, niż wczesną wiosną, a przy tym nie musimy obawiać się uciążliwych upałów, które zdarzają się w lipcu i sierpniu.

Beskid Sądecki – atrakcje dla każdego
Ogromną zaletą Beskidu Sądeckiego są również urocze miasteczka malowniczo rozmieszone w górskich dolinach. Dobrym pomysłem jest rozplanowanie sobie czasu w taki sposób, żeby zwiedzić ruiny zamku w Rytrze, rynek w Nowym Sączu oraz przepiękny zamek w Starej Lubowni. Liczne atrakcje turystyczne sprawiają, że Beskid Sądecki to doskonały wybór zarówno dla wielbicieli aktywnego wypoczynku, jak i osób, które po prostu chcą odetchnąć w pięknych okolicznościach przyrody.

Długi weekend czerwcowy, kiedy i gdzie szukać noclegu?
Jeżeli planujemy spędzić Boże Ciało w Polsce i rozważamy wyjazd w Beskidy jako jedną z opcji, warto już teraz zacząć szukać noclegów. Pomimo tego, że Beskid Sądecki nie jest tak popularny, jak Tatry czy Pieniny, wciąż cieszy się sporym zainteresowaniem turystów, a to oznacza, że jeśli zostawimy rezerwację hotelu na ostatnią chwilę, może czekać nas spore rozczarowanie.

Gdzie najlepiej szukać zakwaterowania?
Doskonałym wyborem będzie Rytro, które nie tylko znajduje się na trasie najpopularniejszych szlaków, ale również jest dobrze skomunikowane z innymi miejscowościami w Beskidzie. Dodatkowo w Rytrze znajdziemy bogaty wybór różnego rodzaju miejsc noclegowych, od zajazdu PTTK, aż po luksusowy hotel z licznymi atrakcjami.