Beskid Sądecki, jako odpowiedź na pytanie, gdzie pojechać na weekend w Polsce

04.03.2018

Już od jakiegoś czasu Polacy coraz chętniej podróżują nie tylko w okresie letnim, ale również w ciągu całego roku. Zazwyczaj są to weekendowe wypady, by naładować energię na kolejny tydzień ciężkiej pracy lub w nagrodę za osiągnięte sukcesy. Najczęściej jednak pojawia się pytanie, gdzie pojechać na weekend, by wypocząć i miło spędzić wolny czas.

Dwa dni odpoczynku muszą dostarczać wiele wrażeń, ale też ukojenia. Dlatego nie jest łatwo znaleźć odpowiednie miejsce docelowe. Najlepiej wypocząć w niewielkiej miejscowości górskiej, z daleka od miejskiego zgiełku i w pobliżu natury. Właśnie dlatego warto odwiedzić Beskid Sądecki, który zapewni atrakcje dla rodzin z dziećmi lub podczas romantycznego wypadu we dwoje.

Gdzie pojechać na weekend z dzieckiem?
Takie wyjazdy potrzebują większego zorganizowania i są uzależnione od wieku dziecka oraz pory roku. Warto również zauważyć, że wyjazdy z pociechami zawsze powinny mieć charakter edukacyjny. Choć sama turystyka spełni funkcję kształtującą świadomość młodego człowieka, to zawsze dobrze jest zapewnić dodatkowe bodźce, co na pewno przyniesie dużo korzyści w jego przyszłej edukacji oraz kształtowaniu charakteru. Należy jednak pamiętać o tym, że elementy rozrywki podczas wyjazdu też nie będą niczym złym.

Miejsca, które warto odwiedzić z dziećmi
Terenowy ośrodek edukacji ekologicznej „Dom Natury” w Rytrze w połączeniu z wizytą w gminnym parku ekologicznym – dzięki odwiedzeniu takich miejsc dzieci mogą wyrosnąć na świadomych mieszkańców Ziemi, którzy zdają sobie sprawę z tego, jak ważna jest ekologia i ochrona niektórych gatunków roślin i zwierząt.
Park linowy na drzewach „ABlandia” – idealny jako element rozrywki w trakcie weekendowego wypadu. Park jest bardzo zróżnicowany, a zarazem dobrze wkomponowany w otoczenie. Trzeba jednak zauważyć, że to miejsce odpowiednie dla starszych dzieci.
Stacja narciarska „Ryterski Raj” – zimą warto wybrać się na narty z dziećmi. Ważne jest to, by wybrać miejsce, które nie jest mocno zatłoczone. Dzięki temu stok jest bardziej przyjazny i bezpieczniejszy dla dzieci oraz dorosłych.
Gdzie pojechać na weekend we dwoje?
Wiadome jest, że romantyczne wyjazdy muszą mieć szczególny charakter. Często ludzie chcą wtedy zażyć odrobiny luksusu i po prostu cieszyć się swoim partnerem lub partnerką. Warto jednak zauważyć, że wypad we dwoje nie musi być bierny, może być także aktywny. Najlepiej zorganizować zróżnicowane rozrywki. Dzięki temu każdy będzie zadowolony.

Miejsca warte odwiedzenia podczas weekendu we dwoje:

  • Salon spa&wellness – to jeden z największych trendów ostatnich lat, czyli branie udziału w masażach dla par lub na przykład kąpielach w czekoladzie. Taka relaksacja na pewno wpisze się w romantyczny nastrój, ale też przygotuje na kolejny tydzień obowiązków zawodowych.
  • Stacja narciarska „Ryterski Raj” – propozycja została już przedstawiona dla wypadów z dziećmi, jednak w tym przypadku również sprawdzi się idealnie. Gdy para będzie już zmęczona, może udać się na posiłek do pobliskiej karczmy, posłuchać góralskiej muzyki i dać się porwać do tańca.
  • Spływ łodziami „Doliną Popradu” – to także przykład aktywnego wypoczynku. Jednak warto zauważyć, że emocje, które przygoda związana ze spływem, na zawsze połączy parę. Dodatkowym atutem są urzekające i romantyczne krajobrazy Beskidu.