Święta poza domem - spędź je w górach!

05.11.2018

Coraz więcej osób decyduje się na rozwiązanie, jakim są Święta Bożego Narodzenia poza domem.

Zima to idealne pora roku, aby tam właśnie się wybrać, a entuzjastów jazdy na nartach z pewnością nie trzeba do takiej propozycji przekonywać. Dlaczego takie świąteczne wczasy to dobre rozwiązanie? Wszystkim niezdecydowanym oraz poszukującym inspiracji na najbliższe Boże Narodzenie podpowiadamy najważniejsze zalety Świąt w górach.

Boże Narodzenie poza domem to zero wyczerpujących przygotowań
Gotowanie, sprzątanie, zakupy... Wszystkie te czynności realizujemy zazwyczaj w pośpiechu, a natłok przedświątecznych obowiązków sprawia, że perspektywa Świąt przestaje nas po prostu cieszyć. Co oznacza Boże Narodzenie spędzane w górach, w komfortowym hotelu, w którym miła obsługa zadba o to, aby nam niczego nie zabrakło? To z pewnością spokój, brak stresu i ciągłego pośpiechu, wyczerpującego mycia okien i przygotowywania 12 potraw. Jedyne, o co musisz się zatroszczyć to świąteczne prezenty dla najbliższych, z którymi wybierasz się w góry. A biorąc pod uwagę całkiem sporą ilość wolnego czasu w okresie przedświątecznym (przecież wyjeżdżacie!) poszukiwania idealnych upominków będą z pewnością przyjemnym zadaniem.

Wigilia w górach to wigilia taka, jakiej Ty chcesz
Wyjeżdżacie na Święta w góry? Doskonale! Nie musisz zatem martwić się np. tym, że przygotowany przez Ciebie zestaw świątecznych potraw nie spełni oczekiwań któregoś z gości, że coś nie do końca idzie w parze z rodzinną tradycją lub że czekają Cię odwiedziny nielubianej przez nikogo cioci. Wszystko co "wypada" lub co "powinno być takie, a nie inne" możesz pozostawić w domu. Przecież wyjeżdżasz!

Co prawda dla wielu osób kultywowane od pokoleń tradycje i zwyczaje, czy też rodzinne spotkania z najdalszymi krewnymi to istota Świąt Bożego Narodzenia.Jednak jeśli Ty nie czujesz się w tym wszystkim do końca dobrze, wyjazd w góry wraz z najbliższymi, pozwoli Ci naprawdę odetchnąć i spędzić Święta w taki sposób, jaki odpowiada Ci najbardziej.

Warto w tym miejscu dodać, że oferta świąteczna, jaką mamy obecnie do dyspozycji w hotelach, takich jak Perła Południa, pozwala w pełni poczuć magiczny nastrój świąt. Pyszne, nawiązujące do tradycji potrawy, wystrój hotelu, atrakcje przygotowane dla dzieci, czy dźwięki kolędy płynące gdzieś w tle. Jeśli chcesz, możesz doświadczać tego wszystkiego i przeżywać Święta tak, jak lubisz.

Świąteczne wczasy w górach to także idealne rozwiązanie, jeśli chcesz poszusować na stoku
Święta spędzane w górach idealnie łączą bożonarodzeniowy nastrój  i aktywny wypoczynek. Hotel Perła Południa znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie stacji narciarskiej w Rytrze oferującej narciarzom aż 5 tras o zróżnicowanej skali trudności. Każdy z pewnością wybierze tutaj coś dla siebie. Jeśli potrzebujesz dodatkowego treningu lub chcesz, aby Twoja pociecha nauczyła się jeździć na nartach, znajdziesz tutaj profesjonalną szkółkę narciarską.

Narty podczas Świąt Bożego Narodzenia? Coraz więcej osób decyduje się na takie właśnie rozwiązanie. Stoki nie są tak mocno oblegane, jak ma to miejsce np. podczas zimowych ferii, a korzyści płynące z aktywnie spędzanego czasu (a nie czasu spędzanego tylko za świątecznym stołem) są bezdyskusyjne.

Wigilia w górach? Możesz odpocząć i się zrelaksować!
To chyba panie najbardziej docenią fakt, iż Święta spędzane poza domem mogą być prawdziwym odpoczynkiem i relaksem, a nie sumą przedświątecznych porządków i czasu spędzanego w kuchni. Panowie jednak zapewne dołączą. Wybierając się na masaż lub wybrany zabieg pielęgnacyjny w strefie SPA & Wellness hotelu Perła Południa poczujecie się jeszcze lepiej - wypoczęci i odprężeni. Dzieci natomiast z pewnością docenią możliwość beztroskiej zabawy w hotelowym basenie. A to tylko część atrakcji, jakie czekają na Ciebie i Twoją rodzinę podczas świąt w górach.

Święta poza domem to wreszcie więcej czasu dla bliskich
Święta Bożego Narodzenie to przede wszystkim czas, który chcemy spędzić wraz z osobami, które są nam najbliższe. Wybierając się w góry, będziecie mieć tego wspólnego czasu naprawdę sporo, a zmęczenie, przedświąteczne napięcie i stres nie popsują Wam humorów. Zamieńcie po prostu zwyczajne Święta na  niezapomniane, świąteczne wczasy w górach!