Jak zorganizować pobyt w górach, który ucieszy całą rodzinę?

10.12.2018

Rodzinny wyjazd na urlop lub weekend to dla większości organizatorów nie lada wyzwanie.

Trzeba tutaj w nadzwyczaj sprawny sposób pogodzić potrzeby i oczekiwania każdego członka rodziny, zarówno dorosłego, jak i tego najmłodszego. Tylko takie rozwiązanie zagwarantuje nam, że naprawdę odpoczniemy, zrelaksujemy się, dostarczymy naszym pociechom mnóstwa frajdy, a jednocześnie nasz rodzinny wyjazd pozostanie na długo miłym wspomnieniem dla wszystkich, bez wyjątku. Idealne rozwiązanie? Rodzinny hotel w górach. Podpowiadamy, jak zorganizować taki wyjazd.

Wybieramy górski kierunek
Zdecydowaliśmy już, że wyjeżdżamy całą rodziną w góry - doskonale! To naprawdę znakomite rozwiązanie, idealne o każdej porze roku (zimą jeździmy na nartach, latem, jesienią i wiosną organizujemy sobie np. piesze i rowerowe wycieczki). Poza tym warto w tym miejscu dodać, że górskie pejzaże, klimat, czyste powietrze oraz dostępność licznych atrakcji to coś, co przypadnie do gustu zarówno rodzicom, jak i dzieciom.

Wybierając się na urlop lub weekend w góry, wybierzmy jednak kierunek, który zagwarantuje nam szereg możliwości w zakresie spędzania wolnego czasu. Hotel z basenem, SPA oraz szeregiem udogodnień dla rodzin z dziećmi to podstawa. Tutaj nawet w przypadku niepogody (a na taką ewentualność trzeba być przecież zawsze przygotowanym) zyskujemy pewność, że nikt z rodziny nie będzie się nudził. Jednak równie istotne jest tutaj to, gdzie znajduje się wybrany przez nas obiekt.

Hotel Perła Południa, położony w malowniczej wsi Rytro w Beskidzie Sądeckim, zapewnia swoim gościom szereg atrakcji także poza obiektem:

ruiny średniowiecznego zamku w Rytrze,
Zamek Królewski w Nowym Sączu,
popularne Schronisko na Jaworzynie, Schronisko Cyryla, czy też Bacówka Nad Wierchomlą,
urokliwe okoliczne miejscowości, m.in.  Szczawnica, Krościenko, Muszyna, czy Krynica-Zdrój, z występującymi tutaj naturalnie wodami mineralnymi, wykorzystywanymi od dawna z lecznictwie, a także
malownicze ogrody, zachwycające jaskinie oraz
możliwość spływu Doliną Popradu (około dwugodzinny spływ trasą pomiędzy miejscowościami Piwniczna i Rytro)
Te atrakcje sprawią, że propozycja rodzinnego wyjazdu staje się jeszcze ciekawsza i każdy członek rodziny na pewno wybierze z dostępnych atrakcji coś w sam raz dla siebie.

Każdy rodzic wie jednak, że podczas każdego rodzinnego wyjazdu wybór odpowiedniego hotelu ma kluczowe znaczenie. Dlatego sięgając po konkretną propozycję, sprawdźmy przede wszystkim hotelową ofertę w zakresie rozwiązań przewidzianych dla rodzin z dzieckiem.