Jak spędzić długi weekend majowy? Majówkę?

04.03.2018

Chociaż niedawno minęły Święta Wielkanocne i związana z nimi gorączka przygotowań, warto już teraz zacząć myśleć o Majówce. Właściwie jest to ostatni dzwonek na znalezienie atrakcyjnych ofert wyjazdowych i zarezerwowanie wygodnego hotelu. Jeżeli jeszcze nie macie planów na wypoczynek w weekend majowy albo macie tysiąc pomysłów, ale nie wiecie, jak wybrać idealne miejsce na krótki wyjazd, mamy dla Was doskonałą propozycję.

Beskid Sądecki – doskonały pomysł na majówkę
Co robić w długi weekend majowy? Z jednej strony szkoda nie wykorzystać tych kilku dni urlopu, z drugiej – jest to za mało czasu, żeby planować zagraniczne wojaże. Na szczęście nasz kraj oferuje nam tyle atrakcji, że majówka w Polsce z pewnością będzie udana! Popularnym kierunkiem są oczywiście morze i góry, a spośród górskich pasm warto rozważyć Beskid Sądecki. Góry Beskidu są niezwykle malownicze, a w dodatku posiadają wiele różnych szlaków, dzięki czemu nawet osoby dopiero zaczynające przygodę z górskimi wyprawami znajdą idealne trasy dla siebie, a wytrawni piechurzy miło spędzą czas na łonie natury, rozkoszując się pięknymi widokami i oczyszczając umysł ze wszystkich problemów.

Pomysły na aktywny i nieco mniej aktywny wypoczynek w weekend majowy
Drugim powodem, dla którego majówka w Beskidach to dobry pomysł, jest ilość atrakcji i ciekawych obiektów przeznaczonych do zwiedzania. Jak powszechnie wiadomo, majówka spędzana w Polsce niesie ze sobą znaczne ryzyko związane z pogodą, co sprawia, że na wyjazd warto wybierać miejsce, gdzie można znaleźć również rozrywkę na chłodniejsze i bardziej pochmurne dni. Beskid Sądecki obfituje w urocze i przytulne miasteczka cieszące oko piękną zabudową i oferujące możliwość odwiedzenia licznych muzeów oraz spędzenia czasu w klimatycznych kawiarenkach i restauracjach, w których można spróbować przysmaków lokalnej kuchni. W samym Rytrze warto zwiedzić ruiny zamku lub wybrać się do parku rozrywki, a jeżeli mamy więcej czasu, wybrać się na przejażdżkę do Nowego Sącza, zobaczyć cerkiew w Jaworkach czy w końcu odwiedzić sławną na całą Polskę Pijalnię Artystyczną w Piwnicznej Zdrój. Atrakcji w Beskidzie Sądeckim jest tyle, że na pewno nie będziemy się nudzić!

Majówka w Beskidzie – gdzie szukać noclegu?
Na koniec, a właściwie na początek wyprawy, warto zadbać o odpowiednie miejsce noclegowe. Oczywiście prawdziwi wielbiciele przygody z pewnością nie pogardzą łóżkiem w schronisku czy kempingiem, ale z pewnością część osób, szukająca przede wszystkim wypoczynku, a nie ekstremalnych rozrywek, będzie wolała ciepły i przytulny hotel. Taki, który zapewni solidną osłonę z dachu i czterech ścian na wypadek załamania pogody, a także dodatkowe rozrywki, jak na przykład basen, siłownię czy saunę. Szukając idealnego hotelu, warto sprawdzić ofertę w mniejszych miastach, jak na przykład wspomnianym już Rytrze. Mniejsze miejscowości, oprócz komfortu i różnych ciekawych miejsc do zwiedzania, zapewnią nam również upragnione ciszę i spokój.