Dlaczego warto wybrać hotel ze SPA?

11.12.2018

Hotel SPA to coraz bardziej popularne i coraz częściej wybierane rozwiązanie, niezależnie od tego, w jakim kierunku się udajemy i czy jest to dłuższy urlop, czy jedynie weekend lub kilkudniowy wypad, np. podczas świąt. Skąd takie zainteresowanie wypoczynkiem w SPA, zwłaszcza w górach? Otóż jak się okazuje, tego typu rozwiązanie ma całkiem sporo zalet i oferuje nam wiele wyjątkowych korzyści. Poniżej przedstawiamy najważniejsze powody, dla których warto zdecydować się na górskie SPA.

Hotele SPA to przede wszystkim odpoczynek i prawdziwy relaks

Żyjemy w czasach, w których pojęcie prawdziwego, efektywnego wypoczynku mocno zmieniło swój charakter. Dzisiaj zwyczajny wyjazd, zwiedzanie okolicy, czy wylegiwanie się na leżaku bywają niewystarczające, byśmy mogli prawdziwie odpocząć i zregenerować siły. Jesteśmy przepracowani, zestresowani, w ciągłym niedoczasie i z piętrzącą się w nieskończoność górą obowiązków, zarówno tych domowych, jak i związanych z pracą zawodową. Ty też tak masz, prawda? Aby naprawdę odpocząć, "naładować akumulatory", obniżyć poziom stresu i zrelaksować się potrzebujemy czegoś więcej. Tym więcej, są właśnie hotele SPA.

Co jednak dokładnie oznacza SPA?

Termin ten pochodzi z łacińskiego stwierdzenia sanitas per aquam, czyli zdrowie przez wodę. Ośrodki SPA proponują zatem swoim gościom usługi z zakresu odnowy biologicznej, a także zabiegi pielęgnacyjne i relaksacyjne mające na celu zregenerowanie sił zarówno fizycznych, jak i psychicznych, poprawę zdrowia, wyglądu i kondycji organizmu. A wszystko to przy wykorzystaniu najnowocześniejszych i najskuteczniejszych metod oraz środków. Oraz oczywiście wody. Dlatego też w hotelu SPA mamy także dostęp do basenu. A o zbawiennym oddziaływaniu pływania na nasze ciało i umysł nie trzeba z pewnością nikogo przekonywać.

Wypoczynek w hotelu ze SPA to idealne rozwiązanie po aktywnym dniu w górach

Wypoczynek w górach to przede wszystkim zachwycające, malownicze pejzaże, rześkie, górskie powietrze i mnóstwo możliwości aktywnego spędzania czasu. Zimą będą to narty, o innych porach roku piesze bądź rowerowe wycieczki górskimi szlakami.

Hotele SPA to idealna propozycja po takim aktywnym, czasem wręcz wyczerpującym dniu spędzonym na stoku lub górskim szlaku. Jazda na nartach, spacery, wspinaczka, czy jakakolwiek inna forma aktywności fizycznej pozwoli nam skutecznie rozładować stres i znakomicie zadba o naszą kondycję. Masaż w hotelowym SPA, pływanie, sauna, czy wybrany zabieg pielęgnacyjny przyniosą z kolei ulgę zmęczonym mięśniom. Pozwolą skutecznie odpocząć, zrelaksować się i... przygotować na kolejny dzień sportowych zmagań!

Hotele SPA gwarantują, że nie będziecie się nudzić

Z pogodą w górach bywa różnie. Niestety nie mamy wpływu na to, jaka aura towarzyszyć nam będzie podczas naszego urlopu. Mamy jednak wpływ na to, czy kiepska pogoda zepsuje nam pobyt w górach, czy też nie. Wybierając hotel z ofertą SPA i z basenem zyskujemy pewność, że nawet w niepogodę spędzimy nasz czas w naprawdę przyjemny sposób. Pływanie dostarczy nam pokaźnej dawki ruchu i aktywności fizycznej. Z kolei zabiegi pielęgnacyjne i masaże dostarczą nam zarówno miłych przeżyć, jak i rozrywki w deszczowy, pochmurny dzień. Warto w tym miejscu dodać, że oferta dobrego, renomowanego hotelu SPA, tak jak w przypadku Perły Południa, obejmuje często także inne atrakcje np. w postaci sali fitness, siłowni, czy też innych rozwiązań, zapewniających rozrywkę na ewentualność niepogody.

Hotel SPA to zabiegi pielęgnacyjne, na które na co dzień nie masz czasu

Na co dzień brakuje nam czasu prawie na wszystko. Znalezienie chwili dla siebie w tej codziennej gonitwie chwili na profesjonalny masaż, zabieg pielęgnacyjny ciała, peeling, czy maseczkę to niemal luksus. Dlatego też urlop, czy nawet weekendowy wyjazd w góry do hotelu SPA to doskonała okazja, aby nadrobić wszelkie zaległości w zakresie pielęgnacji zdrowia i urody. Zabieg na ciało odmładzająco - ujędrniający, modny manicure, zabieg odżywczo - nawilżający na twarz, masaż relaksacyjny lub modelujący sylwetkę - oferta w zakresie usług SPA & Wellness jest naprawdę imponująca. Z pewnością wybierzesz coś w sam raz dla siebie.