Beskid Sądecki idealny dla seniora?

04.03.2018

Wiele osób po przejściu na emeryturę postanawia zacząć zwiedzać Polskę. Cieszą się z uzyskanej wolności i pragną odpocząć po wielu latach ciężkiej pracy. Dlatego wolą zapakować plecak i wyruszyć w drogę, a nie siedzieć bezczynnie w fotelu. Odnalezienie nowego celu jest bardzo ważne, ale trzeba również pamiętać o tym, by odpowiednio dobierać miejsca podróży. Dlatego warto wyjeżdżać w rejony, które zapewnią atrakcje oraz wszystkie konieczne udogodnienia dla seniora.

Aktywny wypoczynek nie jest zarezerwowany tylko dla młodych ludzi lub rodzin z dziećmi, również seniorzy mogą bez problemu zdecydować się na taki sposób spędzania wolnego czasu. Warty polecenia jest Beskid Sądecki. Przede wszystkim dlatego, że oferuje wiele atrakcji oraz liczne ścieżki turystyczne, które są odpowiednie dla starszych osób.

Atrakcje Beskidu Sądeckiego dla starszych osób
Choć piękne widoki nie są atrakcją turystyczną, to niewątpliwie należą do jednych z najważniejszych atutów Beskidu Sądeckiego. Oprócz podziwiania natury seniorzy mogą również wybierać się na piesze wędrówki po górach. Warto wyposażyć się w kijki do nordic walking, wtedy wspinaczka okaże się łatwiejsza i przyjemniejsza. Ważne jest także to, że we wspomnianym paśmie górskim szczyty nie należą do najwyższych, zatem samo wejście nie powinno stanowić problemu. Każdy senior może wybrać ten, który będzie mu najbardziej odpowiadał, ze względu na możliwości fizyczne i zdrowotne.

Do innych atrakcji można niewątpliwie zaliczyć wędkarstwo. Łowienie ryb w Dunajcu będzie stanowiło ciekawe doświadczenie, a przy okazji można zaopatrzyć się w świeżego pstrąga potokowego. Seniorzy, którzy chcą spędzić czas bardziej aktywnie, powinni zabrać ze sobą w podróż rower i zapoznać się z licznymi ścieżkami rowerowymi. Ukształtowanie terenu sprawia, że trasy są łagodne. Ważne jest również to, że nie powinny nikomu sprawić problemu.

Przemyśl wybór właściwego noclegu
Baza noclegowa to niezwykle ważna kwestia bez względu na wiek turysty. W przypadku seniorów należy przede wszystkim wziąć pod uwagę obecność niektórych udogodnień. Dlatego nie warto decydować się na nocleg w namiocie lub kempingu. Dobrym wyborem będzie hotel, który zagwarantuje wyżywienie. Należałoby również zwrócić uwagę na dodatkowe atrakcje konieczne w razie nagłego załamania pogody, gdy wyruszenie w góry okaże się niemożliwe lub mocno utrudnione.

Cena i właściwa lokalizacja są bardzo ważne
Dla nikogo nie jest tajemnicą fakt, że dla wielu emerytów cena wypoczynku jest jednym z najważniejszych kryteriów. Dlatego najlepszym pomysłem będzie wybranie okolicy, która nie jest prawdziwym turystycznym centrum. Wybierając góry lepiej omijać Zakopane lub Szklarską Porębę. Ze względu na prawdziwe tłumy może zniknąć cały urok związany z wyprawą. Należałoby wybrać mniejsze miasto, jak na przykład Rytro, gdzie rodzimi mieszkańcy żyją w harmonii z przyjezdnymi,