Masaże

MASAŻE:

MASAŻ KLASYCZNY ( całościowy, częściowy) Jest to najpopularniejszy masaż, który w zależności od formy – intensywności może być leczniczy, relaksacyjny, pobudzający itp. Masaż ten opiera się na sześciu technikach: głaskaniu, rozcieraniu, ugniataniu, oklepywaniu, wstrząsanie, wibracji.  Użycie w odpowiedniej kolejności powyższych rodzajów technik gwarantuję skuteczność zabiegu. Zabieg masażu klasycznego może być łączony z dodatkowymi zabiegami ręcznymi lub mechanicznymi (użycie pewnych urządzeń wspomagających masaż np. urządzenia do mechanicznej wibracji itp.).

MASAŻ LECZNICZY KRĘGOSŁUPA –  Celem masażu leczniczego jest przede wszystkim zlikwidowanie nadmiernego napięcia i wzmocnienie słabych mięśni. Dzięki niemu mięśnie po obu stronach kręgosłupa zaczną znów prawidłowo pracować, poprawi się stabilizacja a kręgi i dyski wolniej będą się zużywać

MASAŻ SPORTOWY - Intensywny masaż pozwalający szybciej odzyskać siły po znacznym wysiłku fizycznym, który obciążył organizm. Pomaga zmniejszyć przewlekłe napięcie mięśni oraz eliminuje mikrourazy.

MASAŻ MODELUJĄCY SYLWETKĘ - Skuteczność masażu przejawia się w ubytkach nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz w redukcji rozstępów w masowanej okolicy ciała. Wpływa na zmianę konsystencji i przyspieszenie spalania tłuszczu w organizmie; po zabiegu skóra jest gładka, nawilżona i uwolniona od napięcia.

MASAŻ AROMATERAPEUTYCZNY  (całościowy, częściowy) - Przywraca równowagę, usuwa toksyny, zmniejsza napięcie mięśni, odpręża oraz pobudza całe ciało, a tym samym dodaje urody – likwiduje zmarszczki. W masażu są wykorzystywane stężone olejki dobrane do indywidualnych potrzeb Klienta.

REFLEKTORYCZNY MASAŻ STÓP - Masażysta skupia się na opracowaniu stóp i podudzi. Zastosowanie wybranych technik klasycznych przynosi ulgę zmęczonym stopom, a akupresura wpływa pozytywnie na cały organizm.

MASAŻ GORĄCYMI KAMIENIA BAZALTOWYMI (całościowy, częściowy) - Masaż kamieniami jest głęboko uzdrawiający, daje poczucie głębokiego relaksu, pozwalając na uwolnienie stresu nagromadzonego w ciele masowanej osoby. Wprowadza do ciała harmonię, równowagę i spokój. Może być to również głębokie duchowe doświadczenie łączności, ciała umysłu i duszy. Umożliwia wejście w głąb siebie, poszerzenie świadomości co stanowi niezwykłe połączenie z naturą.

ANTYCELLUITOWY MASAŻ BAŃKAMI CHIŃSKIMI - Masaż bańką przyspiesza spalanie tłuszczu oraz przemianę materii. Wspaniale ujędrnia,wygładza skórę oraz redukuje cellulit. Metoda masażu próżniowego, który obecnie jest uznawany za najlepszą metodę usuwania tkanki podskórnej.

MASAŻ GŁOWY - Masaż głowy jest zabiegiem, którego pośrednim efektem jest lepsze zaopatrywanie cebulek włosów w substancje odżywcze i tlen. Co więcej, podczas tej czynności złuszczysz dużą ilość martwego naskórka, który zwykle blokuje pory i pobudza gruczoły do nadmiernej produkcji łoju. Oprócz powyżej wymienionych zalet, masaż ma również właściwości kojące jak również odprężające.

MASAŻ AUTORSKI – Polega na skoncentrowanych, płynnych oraz intuicyjnych ruchach masażysty, prowadzących do osiągnięcia stanu wyższej świadomości, podobnej do tej jakiej doświadczamy w czasie medytacji. Masażysta indywidualnie dobiera odpowiednie techniki dla określonego pacjenta/-tki. Każdy z nas jest inny i potrzebuje różnych bodźców, wyczucie masażu autorskiego pozwala na przeżycie niezapomnianych chwil w atmosferze pełnej spokoju  ciepła a także radości. Techniki masażu Lomi Lomi, masaż punktów reflektorycznych, zapach olejków użytych dodatkowo podczas zabiegu,  wzmaga proces relaksu i odprężenia.

TERAPIA  MANUALNA -  Terapia manualna jako praktyczna część medycyny zajmuje się badaniem i leczeniem zaburzeń czynności różnych struktur układu ruchu, a w szczególności kręgosłupa. Przed przystąpieniem do terapii przeprowadza się z pacjentem wywiad lekarski oraz badanie palpacyjne i funkcjonalne narządu ruchu. Badanie to odbywa się zarówno w spoczynku jak i podczas ruchów czynnych oraz biernych. Terapeuta ocenia wygląd i konsystencję tkanek miękkich, zakres i jakość ruchu elementów kostnych oraz charakter oporów występujących podczas przemieszczania poszczególnych struktur układu ruchu względem siebie. Bada ruchy bierne kręgosłupa i ocenia odpowiedzi układu ruchu na czynniki szkodliwe dla struktur tego układu. Sam zabieg terapii manualnej jest całkowicie bezbolesny, a dzięki odpowiednim pozycjom ułożeniowym pacjenta i technice osiąga się zamierzony efekt leczniczy. Zmiany funkcjonalne w układzie ruchu, stanowiące przyczynę zespołu bólowego, ustępują po jednym lub kilku zabiegach manualnych. Zabiegi przyczyniają się do skrócenia czasu leczenia, z jednoczesnym zwiększeniem sprawności ruchowej i zdolności do podjęcia pracy zawodowej, przy równoczesnym ograniczeniu leczenia farmakologicznego.

Zabiegi terapii manualnej skutecznie leczą między innymi :

  • bóle głowy i karku
  • bóle korzonkowe
  • rwę kulszową
  • schorzenia bioder oraz kończyn górnych i dolnych
  • dolegliwości typu migrenowego
  • zaburzenia snu
  • bóle stawów kręgosłupa i kończyn

Informacje i rezerwacje: 

Recepcja SPA 18 449 74 41

Recepcja hotelu 18 446 90 31-33, 605 240 240